1. Fázis: Vizes, vegyszeres, alapos mélytisztítás
Első lépésként alaposan át kell porszívózni a kárpitokat. Szőnyegnél, padlószőnyegnél mindenképpen érdemes porolófejes ipari porszívót használni. A porszívón lévő porolófej megmozgatja a szőnyeg szálait,így lehet a legtöbb koszt eltávolítani a szőnyegekből. Sokszor minél nagyobb erősségű háztartási porszívót vásárolnak otthonra. De nem az számít igazán, hanem a szőnyegszálak mozgatása.
2. Második fázis a makacsabb szennyeződések vegyszeres előkezelése, a folttisztítás. Ügyelni kell, hogy mindig az alacsonyabb koncentrátumú vegyszeres oldattal végezzünk próbatisztítást és mértékletesen növeljük a tisztítószer mennyiségét a munkaoldatban, addig, amíg a megfelelő tisztítóhatást el nem érjük vele. Mindezeken kívül még az alábbiakra kell figyelmet fordítani:
Harmadik fázis: Az extrakciós, vizet permetező géppel nagy nyomással a portiszta szőnyegszálak mélyére permetezzük a vegyszeres vizet. Ezután az kosszal oldott vizet felszívjuk. Ebben az esetben fontos a nagy teljesítmény. Sok háztartási vizes takarító gépnél kicsi a permetező és szívó teljesítmény, így sokszori tisztítás után lesz csak elfogadható a felület. Ipari vizes takarító géppel hatékonyan lehet a koszt eltávolítani a kárpitból, szőnyegből, padlószőnyegből.
Levesszük válláról a napi gondokat, tisztán tartjuk otthonát és munkahelyét egyaránt!